Big Blue z.s.

f

Discover Scuba Diving - ochutnávka pod vodou

Discover Scuba Diving program Vám umožní otestovat potápění bez potřeby jakékoliv certifikace.

Každy se může s asistencí instruktora nebo divemastera potápění zanořit do světa ticha …

Naučíte se základní dovednosti ......

Nejprve se podíváte na Discover Scuba Video, pak se seznámíte s potápěčskou výstrojí v bazénu a takto nabyté informace zhodnotíte při svém ponoru ve volné vodě, ať už u korálového útesu plného života nebo na některém z českých přehrad a lomů.

Pokud se zamilujete do moře a jeho objevování a budete pokračovat v nějakém z PADI kurzů, bude vám absolvování Discover Scuba Diving připsáno k dobru.

Ceny jsou individuální a to dle toho kde se tato aktivita uskuteční, či v bazénu, nebo na někde na korálovém útesu.

Ceny včetně výstroje začínají již od 2.400,- kč za jeden ponor.

OWD - Open Water Diver

první kurz k cestě stát se právoplatných členem potapěčské komunity

 

Kurz potápění Open Water Diver (potápěč na otevřené vodě) je základním kurzem přístrojového potápění, který Vás naučí základům potápění a po jehož absolvování získáte mezinárodně uznávanou kvalifikaci PADI, která Vás opravňuje k:

potápění do hloubky max. 18m

půjčování výstroje v potápěčských centrech

plnění lahví vzduchem

účasti na potápěčských aktivitách organizovaných potápěčskými základnami

 

 

Kurz potápění OWD se skládá z těchto částí:

teoretické přípravy – 4 přednášky

výuky v kontrolovaných podmínkách - bazén 4 tréninky v bazénu

výuky na otevřené vodě - 4 ponorů na volné vodě – potápěčské lomy v ČR a Německu, prodloužené víkendy v Chorvatsku, týdenní pobyty v Egyptě a pro nás asi nejlepší varianta je přijet za námi na naší základnu v Řecku.

Přesný program kurzu se domlouvá se všemi účastníky při úvodní hodině.

 

Teoretická výuka:

K výuce teorie slouží kvalitně zpracovaná učebnice, kterou obdržíte při Vašem přihlášení do tohoto kurzu. Díky této učebnici můžete studovat teorii v čase, který Vám vyhovuje a nejste nuceni trávit dlouhé hodiny v učebně. Po samostudiu následuje setkání v naší učebně, kde jsou vysvětleny složitější oblasti, zodpovězeny otázky a probrána aplikace na konkrétní zeměpisné podmínky v kterých absolvujete Váš kurz nebo se budete potápět. Součástí teoretických setkání je shlédnutí instruktážního videa a napsání kontrolních testů, aby jste si mohli ověřit, že dané problematice opravdu rozumíte a případně mohli být opět vysvětleny nejasnosti. To vše přispívá k tomu, že vědomosti získané v tomto kurzu jsou trvalé.

 

Výuka v kontrolovaných podmínkách (trénink v bazénu) :

Tato část se skládá z 5 modulů, které lze propojit, takže ve většině případů se jedná o 4 návštěvy bazénu. Budete se postupně seznamovat s použitím potápěčské výstroje, naučíte se základní dovednosti a návyky, které budete používat při všech Vašich návštěvách podvodního světa. Dále se naučíte, jak předcházet vzniku nepříjemných situací pod vodou a jak lze tyto situace jednoduše vyřešit. Výuka v bazénu je provázána s výukou teorie, takže máte možnost si nastudované informace ihned ověřit v praxi.

 

Na závěr kurzu jsou 4 ponory na volné vodě.

První ponor je zaměřen na sžití se z vodou a průzkumu podvodního prostředí. Další tři ponory obsahují vždy na začátku procvičení dovedností, které jste se naučili v bazénu a potom opět ponor pro radost.

 

Cena kurzu: 20,900,- Kč

Cena zahrnuje:

učebnici, teoretickou výuku, tréninky v bazénu, 4 ponory na volné vodě (mimo dopravu a ubytko), tabulku pro plánování ponorů, deníček ponorů (logbook), zapůjčení kompletní výstroje (včetně masky, šnorchlu a ploutví).

Cena nezahrnuje:

PADI certifikační poplatek 1000 Kč.

 

Big Blue z.s.

info@potapko-instruktor.cz | +420 602 325 369

facebook:   bigblue z.s.